Jesteśmy mężami, ojcami, braćmi i chrześcijanami. Na tym blogu pokazujemy jak próbujemy być codziennie lepsi. Czysta prawda o naszym męstwie, relacjach i wierze.

Jesteś bezcennym człowiekiem

Całe życie traktujemy jak służbę. Służymy tym co mamy Bogu, rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom i światu.

I super, że tu jesteś. Bo nie ma drugiej takiej osoby jak Ty. Też masz w sobie coś, co możesz dać drugiemu człowiekowi.

Coś czego potrzebuje świat.

Rzucamy wyzwanie schematom

we wszystkim co robimy

Idź na studia, weź kredyt, odpukaj w niemalowane drewno, kombinuj, bo przecież wszystko jest dla ludzi. Nie tylko Ty nie widzisz w tym sensu.

Nie robimy tego co wypada. Robimy to co chcemy.

Świadomie.

Wybieramy miłość

w naszych relacjach

Naiwnie wierzymy, że każdy jest dobry. W naszym świecie nie ma miejsca na zazdrość i nienawiść. Nie ma zemsty, jest przebaczenie.

Jesteśmy gotowi oddać życie za nasze żony, dzieci i przyjaciół.

Odpowiedzialność

prawdziwa siła mężczyzny

Chcemy, by mężczyźni byli pewni siebie, znali swoją wartość, potrafili bronić rodziny i zasad.

Każdy z nas potrzebuje liderów i wzorów. Znajdujemy tych z prawdziwego zdarzenia.

W to wszystko wierzymy

dzięki Bogu

Nie próbujemy nikogo nawracać na siłę. Nie dajemy rad. Pokazujemy tylko życie z naszej perspektywy. Wnioski wyciągniesz sam. Bez zbędnego patosu.

Leży nam na sercu jedność chrześcijan. Walczymy o każdego człowieka, a nie o swoje plemię. Tak, by każdy miał odwagę rozmawiać o tym co nas łączy.

Mamy uśmiech

dla każdego

Wielu mówi nam, że to nie ma sensu. Chcemy pokazać, że każdy ma moc zmieniania świata.

Każda osoba jest dla nas ważna. Bez pomijania. Bez wykluczenia.

Doceniamy doświadczenie starszych, rozmawiamy z nimi, wyciągamy z nich historie, których nie każdy chce słuchać.

Tworzymy, piszemy

rozmawiamy

Zastanawiamy się nad życiem, pobudzamy do refleksji, zapalamy do zmian. Pokazujemy chrześcijaństwo z ludzkiej perspektywy. Nie dajemy prostych treści, ale nic co wartościowe, nie przychodzi z łatwością.

Nie jesteśmy ekspertami. Każdy musi znaleźć swoją drogę. Wierzymy jednak, że możemy Cię zainspirować. To co piszemy przepuść przez filtr swojej sytuacji i doświadczeń.

Tworzymy miejsce w internecie dla osób chcących podejmować świadome decyzje, które chcą z nami odkrywać jak być prawdziwym mężczyzną i jak wartości pogodzić z codziennym życiem. Te wartości są być może niemodne (wierność, prawda, przebaczenie, odpowiedzialność, odwaga), ale widzimy jak pozytywnie wpływają na każdy aspekt naszego życia.

Zajmujemy się przede wszystkim męstwem, relacjami, świadomym życiem i wiarą, ale całkowicie naturalne są dla nas też podróże, praca, finanse i technologia.

Zobacz co dla Ciebie mamy

Przemieniamy serca

zaczynając od siebie

Głównym problemem wielu ludzi jest to, że nikt nie pokazał nam, że można żyć inaczej. I powielamy schematy, jesteśmy więźniami naszych zranień i próbujemy dopasować się do otoczenia.

Chcemy pokazywać życie, którego nie uświadczysz w telewizji. Prawdziwe życie, które jest dostępne dla każdego.

Normalni ludzie są nudni.

Thank God we're here.

Paweł

Paweł

Umysł ścisły od zawsze związany z branżą IT. Tak bardzo kocha ludzi, że nie potrafi odmówić nikomu kolejnej kawy. I tak dorobił się uzależnienia. Od kawy i rozmów. Zaraża uśmiechem i entuzjazmem. Prawdziwy katalizator zmian w otoczeniu.

Krzysiek

Krzysiek

Każdą wolną chwilę spędza w górach. Jako Przewodnik Beskidzki pomaga postawić innym swój Pierwszy Krok. W podróży przez życie bardziej kocha drogę niż jej cel.

Wiele osób nazywa nas Bożymi wariatami. Ale jesteśmy też mężami, ojcami i braćmi. Kiedyś nieźle darliśmy koty, ale od momentu nawrócenia Bóg przeorganizował naszą relację. Przyzwyczailiśmy się, że nikt nie rozumie naszych żartów, a nasze żony nie mogą z nami wytrzymać kiedy jesteśmy razem.

Nasze rozmowy przy kawie przez lata stały się wręcz rytuałem. Mamy mnóstwo pytań na temat życia, jak każdy. I razem szukamy na nie odpowiedzi.

Jak masz na imię?

Co dwa tygodnie podzielimy się z Tobą refleksją przy sobotniej kawie. No i konkursy organizujemy tylko tam.

Żadnego spamu, masz nasze słowo.

Potrzebujemy Twojej pomocy

Bracia przy kawie są projektem internetowym i nie możemy bez Ciebie istnieć. Potrzebujemy tworzyć dobre treści, ale też docierać do nowych ludzi, potrzebujemy pieniędzy na realizację naszych projektów w wysokiej jakości i potrzebujemy wiedzieć czy idziemy w dobrą stronę.

Możesz nam pomóc na kilka sposobów:

Nie wychodź za próg domu

bo nigdy nie wiesz gdzie Cię nogi poniosą

Jeśli czujesz to co my i chcesz świadomie iść przez swoje życie, to nie mogliśmy lepiej trafić.

Koniecznie dołącz do naszego newslettera . Dzieją się tam najfajniejsze rzeczy (konkursy, historie) i to tam mamy z Wami najlepsze rozmowy. Możesz też sprawdzić co robimy na Facebooku, Instagramie i Youtube, ale to już nie będzie to samo.

Śmiało, kliknij tu i zapisz się!

Dziękujemy, że tu jesteś!

Paweł i Krzysiek