Ostatnio aktualizowany 10 lutego 2019 Męstwo Relacje

Wieczór kawalerski – relacja bez cenzury

Raczej się nie zdarza, by ktoś się mocno chwalił swoim wieczorem kawalerskim. My zrobimy inaczej i oto proszę – wideo z wieczoru kawalerskiego Krzyśka totalnie bez cenzury.

Oprócz wideo możesz tu przeczytać o całej organizacji wieczoru kawalerskiego: zadania dla Pana Młodego, miejsca, pomysły i koszty. Zapraszamy!

Co zrobić, by wieczór kawalerski był udany?

W moim artykule opisałem dokładnie 7 punktów do spełnienia na udany wieczór kawalerski. Jeśli trafiłeś tu, bo niedługo będziesz miał swój/musisz jakiś zorganizować to zajrzyj tam w pierwszej kolejności. Kawalerski Krzyśka się na tym opierał 🙂

Według Wikipedii, wieczór kawalerski to: zwyczajowe przyjęcie urządzane dla kawalera lub przez niego samego przed ślubem. Wieczór kawalerski spędzany jest w towarzystwie wyłącznie osób płci męskiej i w założeniu ma być ostatnią okazją do zażycia przyjemności niedostępnych po ślubie„.

Co za bzdury – to co było na kawalerskim może się śmiało powtórzyć w życiu małżeńskim.

Dlatego nie przejmowaliśmy się konwenansami, kawalerskimi tradycjami i tym co „być powinno”, a raczej skupiliśmy się na tym, by wieczór kawalerski dopasować do Pana Młodego. Krzysiek kocha góry, kocha swoją narzeczoną (już żonę) i kocha Boga. To było coś co mieliśmy w głowie układając plan na to „przyjęcie, na którym może zaznać uciech niedostępnych w życiu małżeńskim” 🙂

Co należy zaplanować na wieczór kawalerski?

Musieliśmy ustalić kilka rzeczy, jedna zależna od drugiej, ale:

 1. Lista gości – o to świadek zapytał Krzyśka na dużo czasu przed planowanym terminem
 2. Termin kawalerskiego – w ferworze przygotowań przedślubnych raczej nie ma co liczyć na to, że ustalimy go bez wiedzy Pana Młodego i będziemy wymagali, żeby się do tego dopasował. Warto porozmawiać również z Panią Młodą o wieczorze panieńskim i być może zgrać terminy by był to ten sam dzień.
 3. Miejsce wieczoru – każdy z nas ma znajomych z różnych miast, więc miasto/miejsce jest kluczowe zanim roześlemy zapytanie do gości.
 4. Budżet – za wieczór płacą goście, zrzucając się jednocześnie na wszystkie atrakcje dla Pana Młodego. Nie jestem za zbytnią rozrzutnością, ale dobrze też mieć górkę na nieprzewidziane sytuacje, nagły atak głodu i zamawianie pizzy nad ranem czy konieczność noclegu innego niż przewidywaliśmy
 5. Co będziemy robić – w naszym przypadku była to wędrówka po górach, gra na gitarze i gry impro, ale tu jest naprawdę sporo pomysłów.

Jak wyglądał wieczór kawalerski Krzyśka?

Jak możesz obejrzeć w naszej relacji, przebieg mieliśmy następujący:

 • piątek rano – wyjazd w Bieszczady, niektórzy jechali z Białegostoku, inni z Warszawy – spotkaliśmy się na miejscu około 22:00
 • nocleg z piątku na sobotę na polu namiotowym
 • sobota rano – śniadanie, wybranie trasy wędrówki i ruszenie w drogę całą ekipą
 • sobota wieczór – powrót do schroniska (docelowo miała być druga noc w namiotach, ale po pierwszejzmieniliśmy zdanie ;)), grill/ognisko i zabawa do późnej nocy
 • niedziela rano – śniadanie, kawa (!) i powrót do domu

W międzyczasie mieliśmy przygotowane kilka zadań dla Krzyśka, które miały sprawić, by był najlepszym mężem na świecie. Najważniejsza była jednak zasada, która jednoczyła nas – wszystkich gości kawalerskiego: we wszystkich zadaniach, Krzysiek miał naszą pełną pomoc i mógł nami dyrygować.

Regularnie w ciągu całego wyjazdu stawialiśmy go przed wyzwaniami i tak:

 1. Spakuj się w 10 minut – nie wiedział gdzie jedziemy, ani na ile czasu. Miał być gotowy na wszystko i mu się to udało 🙂
 2. Rozpal ogień – gdy dotarliśmy na miejsce, padał śnieg i było raczej zimno. Ogień był konieczny, żeby podnieść morale. Że tak się wyrażę – harcerstwo nie poszło w las.
 3. Utrzymaj ogień do rana – około północy kładliśmy się do namiotów, utrzymanie ogniska do rana wiązało się z wytyczeniem wart, a nawet z wędrówką o 4:00 do lasu po więcej drewna.
 4. Grupa ma wrócić ze szlaku żywa – Krzysiek jest przewodnikiem beskidzkim, więc dla niego to nie pierwszyzna.
 5. Przybij piątkę z osobami na szlaku – szlak był dosyć dziki, a pogoda i termin niesprzyjający, więc było to tylko kilka osób 🙂
 6. Idź i głoś ewangelię – zadanie bez terminu i nie wymyślone przez nas 😉
 7. Bądź dobrym mężem – zadanie również bez terminu, ale ze 100% naszej pomocy.

Ile nas to kosztowało?

Ten akapit jest szczególnie dla tych z Was, którzy właśnie się zastanawiają nad organizacją kawalerskiego. Całkowity koszt wyszedł nam około 170-180zł na osobę, gdzie:

 • 90zł na paliwo na dojazd – jeden samochód wyjeżdżał z Warszawy, drugi z Białegostoku,
 • 30zł na nocleg – koszt pola namiotowego i noclegu w schronisku,
 • 40zł na wyżywienie zbiorcze – niczego nie zabrakło, a nawet bardzo dużo przywieźliśmy z powrotem 🙂 z alkoholem rozwiązaliśmy to tak, że kupiliśmy dla Krzyśka, a każdy z gości zatroszczył się we własnym zakresie
 • 10-20zł na inne wydatki – w tym wypadku np. zapłaciliśmy za wypożyczenie grilla i płaciliśmy za różne drobne rzeczy dla Pana Młodego 🙂

Czy to było warte zachodu?

Jak się bawiliśmy, doskonale widać na video. Dopasowaliśmy cały wieczór pod Krzyśka preferencje i marzenia. Sami też ten czas bardzo dobrze wspominamy.

Ewidentnie było warto.

Są oczywiście alternatywy z wizytą w klubie ze striptizem, ale o tym więcej poczytasz w 7 sposobów na udany wieczór kawalerski.


To jest nasze pierwsze podejście do formatu wideo, jeśli podzielisz się z nami opinią – bardzo nam to pomoże. Chcemy tworzyć dużo więcej treści do oglądania niż to, dlatego z góry dzięki!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się!

Paweł Tomkiel

Człowiek o milionie pomysłów, Boży wojownik, mąż, brat, przyjaciel. Jest umysłem ścisłym, dlatego też uwielbia pisać w formie poradników i wypunktowań. Wolne chwile poświęca na rozmowy z ludźmi, muzykę i sporty wodne.

A Twoim zdaniem?

Adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybrane dla Ciebie

Mam żonę, dziecko, i zakochałem się w innej

W dniu ślubu nie myślałem, że kiedykolwiek to powiem, ale zauroczyłem się w innej dziewczynie. Czyli gdzie kończy się przyjaźń damsko-męska.

Czytaj dalej

Męska przyjaźń – co jest prawdą, a co ściemą?

Mężczyzna potrzebuje innych mężczyzn. Nie tych, którzy pobłażliwie grają z nami w gierkę głupich żartów z naszych żon. Ale tych, którzy konfrontując nas sprawiają, że jesteśmy Codziennie lepsi.

Czytaj dalej

12 pytań do zadania przy świątecznym stole, by rozmowa była wartościowa

Są czasem takie chwile, kiedy spotykamy się z rodziną. Czy to w gronie czterech osób, czy dwudziestu.

Czytaj dalej

13 różnic między antyteistą a chrześcijaninem

Dzisiaj będzie wyjątkowo. Ten wpis jest o facetach, ale pisany przede wszystkim do kobiet. A konkretniej o tym, czym się różni facet idący za Bogiem od antyteisty i co to dla Ciebie dziewczyno znaczy.

Czytaj dalej

Jak masz na imię?

Co dwa tygodnie podzielimy się z Tobą refleksją przy sobotniej kawie. No i konkursy organizujemy tylko tam.

Żadnego spamu, masz nasze słowo.

Dziękujemy, że tu jesteś!

Paweł i Krzysiek