O nas

Cześć!

Dobrze, że tu trafiłeś – jest okazja by wymienić się poglądami. Kim jesteśmy? Jesteśmy braćmi, którzy kiedyś byli daleko od siebie. Z czasem relacja nam się jednak poprawiła do tego stopnia, że staliśmy się dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Jesteśmy również jednymi z największych wariatów jakich Ziemia nosiła. Nasze osobliwe poczucie humoru, które rozumieją tylko dwie osoby na świecie (tak, tak) łączy nas tak, jak kredyt młode małżeństwo.

Jakiś czas temu zauważyliśmy po sobie, że zachowujemy się i podejmujemy decyzje automatycznie, bez zastanowienia. Tak jak wszyscy przeszliśmy przez nasz system edukacji, poszliśmy na studia, bo wszyscy poszli i z tego punktu dopiero zaczęliśmy zadawać pytanie: Co dalej? Kredyt, dziecko, kariera w korporacji i minie 40 lat życia? Podobnie było z tym jakimi jesteśmy mężczyznami – powielaliśmy schematy, których się nauczyliśmy bez pytania: Po co to wszystko?

Rozmawialiśmy o tym nie raz przy kubku kawy i tak powoli wyklarowała się wizja tego bloga (więcej w „O blogu”).

No dobrze, ale kim jesteśmy?

Krzysiek

bracia-przy-kawie-krzysiekCiężko jest pisać o sobie zachowując obiektywizm. Z wykształcenia jestem lekarzem weterynarii. Moją pasją są góry, choć nie tylko. Lubię podróżować, czy raczej pielgrzymować. Dla jednych w wyprawie ważniejszy jest cel, dla innych droga. Ja należę do tych drugich. Piękno gór, niesamowici ludzie, niezapomniane przygody to jest to co sprawia, że moje serce bije mocniej. Oczywiście najmocniej bije dla mojej ukochanej 🙂

Czasem mam wrażenie, że ludzie coraz częściej rozmawiają o faktach, a coraz rzadziej o przemyśleniach, uczuciach, emocjach itp. Pisząc tu postaram się odwrócić te proporcje.

Mam wiele wad nad którymi muszę ciągle pracować. Wierzę jednak, że wszystko mogę w Tym który mnie umacnia, tym bardziej, że Bóg już wykonał kawał dobrej roboty w moim życiu.

Okiem Pawła

Nie będę pisał jak Krzysiek się zmienił przez lata. Tu i teraz jest to gość o ogromnej delikatności dla ludzi. Na każdego stara się patrzeć przez „boże okulary”. Ma w głowie masę pomysłów i zabiera się do ich realizacji z całym sercem. Sukcesywnie do przodu.

Jego najlepszą cechą są zdrowe dziąsła jest wytrwałość. Tak fizyczna, która objawia się zacięciem survivalowym, jak i psychiczna, która pomaga mu przezwyciężyć absolutnie każdą przeszkodę. Prędzej czy później.

Z bratem uwielbiam się wybierać w dzikie ostępy polskich gór lub którejś z puszcz. Obowiązkowo z kubkiem kawy.

Paweł

bracia-przy-kawie-pawelMoże najpierw garść konkretów: mąż Pauliny, brat Krzyśka, apostoł-amator, związany od zawsze z IT. Kiedyś fan Garfielda i drzewek bonsai, teraz z pasji pozostała mi w wolnych chwilach gitara, surfing i pisanie bloga.

Mam ogromną ilość przemyśleń, które giną w codziennym natłoku spraw i biegu ludzi. Od jakiegoś czasu wyrobiłem sobie nawyk zapisywania ich i tak bierze początek większość moich artykułów. Jest tyle pytań, które sobie zadaję – pewnie dotyczy to też i Ciebie – poszukajmy odpowiedzi!

Oprócz tego uwielbiam muzykę. Nawet dubstep 🙂

Okiem Krzyśka

Podziwiam w moim bracie zaangażowanie i samozdyscyplinowanie. Jest to człowiek, który potrafi wstać o 4 rano by popracować nad blogiem przed pracą. Jego plan dnia jest uporządkowany, a wypełnianie przysłowiowych task’ów to jego specjalność. Paweł jest też pewnego rodzaju katalizatorem, szuka możliwych sposobów by popchnąć kogoś w dobrą stronę. Gdy komuś brakuje sił i motywacji pojawia się on z kolejnym pomysłem i podpala do jego realizacji.

Gdy byłem młodszy zazdrościłem mu talentu. Czego się nie dotknął robił lepiej ode mnie. Lepiej się uczył, lepiej grał na gitarze (mimo, że krócej trenował), teraz zarabia więcej niż ja 😛 . Mimo wszystko plecaka na wyprawę górską do tej pory nie potrafi spakować 😉

Razem, mam wrażenie, że możemy zrobić wszystko. Postaramy się to tutaj udowodnić, a może bardziej pokazać co Bóg jest w stanie zrobić rękoma takich małych ludzi jak my.

Posiedźmy przy kawie!

Bardzo nam miło, że tutaj jesteś. Jeśli chcesz się dowiedzieć o czym dokładnie piszemy, to strona „O blogu” jest dla Ciebie. Opisaliśmy tam całą ideę naszego miejsca w internecie. W dużym skrócie możemy Ci powiedzieć, że piszemy o pięciu sprawach:

  1. Męstwo
  2. Świadome życie
  3. Relacje
  4. Duch
  5. Praca

Zapraszamy Cię do wspólnych przemyśleń przy kubku kawy – mamy nadzieję, że zainspirują Cię nasze doświadczenia i zaczną się pozytywne zmiany w Twoim życiu. Życzymy Ci dużo dobra i miłości 🙂

Paweł i Krzysiek