O blogu

Witamy Cię na pierwszym blogu o męstwie! Co rozumiemy przez męstwo wyjaśniamy szerzej w tym artykule: Gdzie ci mężczyźni? – męstwo w czasach popkultury – przeczytaj zanim pójdziesz dalej!

W temacie męstwa i męskości nie jesteśmy ekspertami – każdy musi szukać swojej drogi. To co piszemy, piszemy z naszej perspektywy – mężczyzn w okolicach 30-tki, którzy całym sercem kochają Boga i swoje kobiety. Dzielimy się naszymi doświadczeniami i mamy nadzieję, że wyciągniesz z tego dla siebie wartość.

Dlaczego warto czytać ten blog?

Męstwo brzmi trochę patetycznie, ale może objawiać się w tym wszystkim, co się składa na codzienne życie, czyli:

 • relacje z bliskimi,
 • dbanie o rodzinę,
 • finanse,
 • kariera,
 • wiara,
 • świadomość samego siebie,

I w tych tematach chcemy Cię zainspirować do zmian, pokazać Ci nasze doświadczenia i zadać pewne pytania. Tak więc jeśli:

 • czujesz, że pędzisz przez swoje życie i nie masz chwili by się zastanowić po co to robisz,
 • czujesz się przytłoczony złem, które widzisz wokół siebie,
 • chcesz dla swojej dziewczyny, żony, dzieci być prawdziwym mężczyzną, przy którym będą się czuły bezpiecznie,
 • chcesz dbać o relacje ze swoimi bliskimi, tak by nie były jałowe,
 • chcesz mieć świadomy wpływ na ludzi wokół siebie,
 • chcesz zacząć budować piękny związek,
 • chcesz po prostu zobaczyć, dlaczego chrześcijanie są “jacyś inni”,
 • wyznajesz podobne wartości co my,

To ten blog jest dla Ciebie. Aby nic Ci nie umknęło zapraszamy Cię do naszego weekendowego newslettera do poczytania przy kubku kawy (bez obaw – też nie cierpimy spamu). Możesz też nas odnaleźć na Facebook’u, Instagramie czy Twitterze. A jeśli to za mało i chciałbyś po prostu porozmawiać – zapraszamy do zakładki Kontakt – napisz do nas lub umówmy się na kawę 🙂

 • Odpocznij z nami! W każdy sobotni poranek będzie czekał na Ciebie inspirujący artykuł i dobra muzyka do kawy.
 • Dowiedz się więcej tutaj

Dlaczego to piszemy?

Piszemy to przede wszystkim dla Ciebie. Nie mogliśmy znaleźć przestrzeni w polskim internecie, która bez moralizatorskiego tonu pokazywałaby czym jest męstwo. Spotykamy wiele przykładów, które określilibyśmy mianem prawdziwych mężczyzn (w różnych aspektach) i chcemy by więcej było mężów i ojców, którzy dbają o swoje rodziny.

Chcemy by więcej było mężczyzn, którzy są odważni na tyle by podejmować decyzje. Którzy w wyniku tych decyzji zaczynają działanie. I którzy za efekty swojego działania biorą odpowiedzialność.

Chcemy w końcu, by mężczyźni po prostu zastanowili się nad swoimi priorytetami kierowali aktywnie swoim życiem, zamiast dać się wtłoczyć w schematy, które się im narzuci.

Zacznij tutaj

Jeżeli nie wiesz gdzie zacząć czytanie i chciałbyś po prostu zobaczyć o czy piszemy, proszę – oto 10 najczęściej czytanych artykułów, które dadzą Ci przekrój tego co możesz tu zobaczyć:

 1. Przestań chodzić do kościoła – 5 powodów
 2. Odciąłem się od polityki i jestem szczęśliwszy
 3. Antydepresanty w pigułce, czyli z Mariką w Krainie Czarów
 4. Rzuć to wszystko i jedź w Bieszczady! – czyli jak się wyciszyć i odzyskać kontrolę
 5. Post Daniela czy dieta dr Ewy Dąbrowskiej? – jak schudłem 8kg w trzy tygodnie
 6. 7 sposobów na udany wieczór kawalerski
 7. Z pamiętnika pielgrzyma – Pierwsze kroki
 8. Czy cuda się zdarzają? Rozstąpienie nieba na Diablaku
 9. Warszawa jaką kocham – 6 nieznanych innym miejsc #WarszawaBezTurystów
 10. Jak wygląda niebo? Fakty i mity

Czego tu nie znajdziesz?

Ten blog ma dwa filary: jakość i wartość. Dlatego większość artykułów jest naprawdę długa, dopracowujemy je w każdym szczególe i odpowiadają na konkretne pytania czytelników. Nie piszemy o tym co jedliśmy na śniadanie (chyba, że ktoś tego potrzebuje ;)) i nie wysyłamy ludziom spamu.

Nie znajdziesz tu też tego, co jeszcze nie istnieje 🙂 Mamy setki pomysłów na kolejne wartościowe treści, a w głowie mamy wiele projektów, które tylko czekają na zrealizowanie. Jeśli chcesz nam pomóc w ich realizacji to zajrzyj do zakładki „Współpraca”.

Jeszcze raz – bardzo, bardzo nam miło że tu jesteś. Sama obecność jest już naprawdę ogromnym wsparciem, bo dzięki temu czujemy, że to co robimy – ma sens.

PS: Niektóre z linków na blogu to linki afiliacyjne. Oznacza to, że polecamy usługi, które uznajemy za dobre i zarabiamy prowizję jeśli się na którąś zdecydujesz. Dla Ciebie nie zmienia to ceny, a nam pozwala tworzyć coraz lepszego bloga o męstwie.