Ostatnio aktualizowany 10 lutego 2019 Praca

Dla jakiego pracodawcy chcesz pracować?

Jak już wiesz – pieniądze nie są dla mnie główną motywacją do pracy. Oddaję swój czas firmie/pracodawcy i mam już tak, że lubię, gdy moja praca ma sens. Pewnie masz podobnie.

Finalnie też zawsze pracuję dla jakiegoś człowieka na samym szczycie. Jaką on ma wizję świata? Czy chce się po prostu dorobić, czy może jego firma ma realny wpływ na poprawę jakości życia ludzi? Co promuje?

Wchodzimy trochę na mój idealistyczny grunt, ale tak – chcę by moja praca miała sens i jednocześnie chcę przykładać rękę do wizji człowieka z którym się zgadzam.

Mamy rynek pracownika

Słyszałeś określenie “rynek pracownika”? To odzwierciedlenie zasady popyt-podaż na rynku pracy. Kiedy miejsc pracy (popyt) jest więcej niż pracowników, pracodawcy muszą o pracownika walczyć (bo jest ich za mało). Dla nas – pracowników – to wymarzona sytuacja. Zarobki rosną, a my możemy przebierać w ofertach pracy.

To też dobry czas na całkowite przebranżowienie się. Nie mając pracowników, firmy chętniej zatrudniają osoby początkujące do przyuczenia.

Opowiadałem już kiedyś o moim przyjacielu – bardzo świadomie nauczył się programować i dostał pierwszą pracę już po 3 miesiącach od rozpoczęcia nauki. Wspomniałem jego historię w tym artykule.

Dla kogo chcesz pracować?

Jak mawia Jacek Weiglidąc donikąd prawie zawsze tam dojdziesz”. Dlatego jestem zwolennikiem określania celów i obmyślania swojej wizji przyszłości. Kiedy wiemy jak ma wyglądać – łatwo się do niej dąży. Tak samo jest z pracodawcą.

Osobiście jestem chrześcijaninem i leży mi na sercu dobro ludzi. Zysk jest również ważny, ale nigdy kosztem drugiego człowieka. Dlatego chcę pracować dla pracodawców szanujących te wartości.

Ale tu nie chodzi tylko o światopogląd pracodawcy. Oprócz zarobków dobrze jest określić również branżę czy warunki pracy.

Ten artykuł jest częścią kursu Ciesz się swoją pracą

Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Czy da się połączyć pracę z realizacją pasji?

>>> Zapisz się na kurs <<<

Spróbuj określić swoją wymarzoną firmę:

  • jakie cechy ma Twój przełożony? jakimi wartościami się kieruje?
  • jaki klimat panuje w firmie?
  • jakie benefity przysługują pracownikom?

Czy Twoja wymarzona firma to duża korporacja czy mały startup? Czy wolałbyś pracować zdalnie czy w małym pokoju w biurze? Czy są ważne dla Ciebie benefity takie jak prywatna opieka zdrowotna czy karnet na basen?

Zapisuj, szkicuj i rysuj wizję swojej wymarzonej pracy. Gdy potem będziesz widział stronę potencjalnego pracodawcy, wybór będzie o wiele łatwiejszy

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się!

Paweł Tomkiel

Człowiek o milionie pomysłów, Boży wojownik, mąż, brat, przyjaciel. Jest umysłem ścisłym, dlatego też uwielbia pisać w formie poradników i wypunktowań. Wolne chwile poświęca na rozmowy z ludźmi, muzykę i sporty wodne.

A Twoim zdaniem?

Adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybrane dla Ciebie

Jak robić notatki? – nie próbuj zapamiętywać

W szkole uczą nas jak pisać, potem uczą nas jak przepisywać i na tym się zatrzymujemy.

Czytaj dalej

Pieniądze, sens życia, chęć wypełnienia sobie czasu. Co motywuje Cię do pracy?

Co byś robił gdybyś nie musiał pracować? Wiem, że musisz. Ale wyobraź sobie, że masz pod dostatkiem pieniędzy - co wtedy robisz?

Czytaj dalej

Ciesz się swoją pracą. Przecież możesz :)

Też masz takie wrażenie, że jesteśmy w życiu często jak marionetki, którymi kieruje ktoś inny?

Czytaj dalej

13 różnic między antyteistą a chrześcijaninem

Dzisiaj będzie wyjątkowo. Ten wpis jest o facetach, ale pisany przede wszystkim do kobiet. A konkretniej o tym, czym się różni facet idący za Bogiem od antyteisty i co to dla Ciebie dziewczyno znaczy.

Czytaj dalej

Jak masz na imię?

Co dwa tygodnie podzielimy się z Tobą refleksją przy sobotniej kawie. No i konkursy organizujemy tylko tam.

Żadnego spamu, masz nasze słowo.

Dziękujemy, że tu jesteś!

Paweł i Krzysiek