Co czytać? 5 najlepszych blogów o świadomym życiu

Treści w internecie jest już na tyle dużo, że coraz trudniej dotrzeć do tych dobrych jakościowo. Wybrałem dla Was 5 najlepszych moim zdaniem blogów, które poruszają tematy przydatne tak wewnętrznie (charakter, produktywność, savoir-vivre) jak i zewnętrznie (finanse, ojcostwo, równowaga praca-dom, ubiór).

Jest to wybór totalnie subiektywny – nie sugerowałem się liczbą fanów na Facebook’u i nie patrzyłem na statystyki. Wybrałem te, które regularnie publikują nowe artykuły i tak się złożyło, że wszystkie 5 jest prowadzonych przez mężczyzn, mężów i ojców. Każdy z nich ma inną tematykę (czasem się przecinają), ale finalnie wszyscy Ci blogerzy mają coś co zawsze cenię – klasę i profesjonalizm. Pomagają mi ułożyć priorytety w wielu dziedzinach życia, a w rezultacie wyłania mi się z tego klarowny obraz mojego życia.

Nie uświadczysz tam narzekania, polityki czy jakichkolwiek negatywnych emocji. Tylko wiedza, motywacja i radość z życiaZaczynamy!

1. Michael Hyatt – Twój amerykański mentor

bracia-przy-kawie-co-czytac-5-najlepszych-blogow-facet-michael-hyatt

Zaczynamy jedynym blogerem zza oceanu, w iście amerykańskim stylu! Sam siebie określa wirtualnym mentorem i ma do tego pełne prawo – napisał już ponad 1800 artykułów, kilka książek i prowadzi podcast – wszystko o świadomym prowadzeniu swojej kariery, zarządzaniu czasem i relacjach z ludźmi. Jednym z jego najciekawszych artykułów był ten, gdzie opisuje jak rekrutując ludzi do pracy finalnie umawia się z nimi na kolację gdzie przychodzą z żoną/mężem, by zobaczyć w jakiej są relacji. Bardzo świadomie podchodzi do tego, że jako ludzie nie potrafimy idealnie oddzielić pracy od życia prywatnego i jedno ma zawsze wpływ na drugie.

Kiedyś walczył z piciem kawy, ale teraz uważa, że jest dobra w umiarkowanych ilościach. A już definitywnie jest dobra jako rozpoczęcie poranka.

http://michaelhyatt.com/

2. Łukasz Kielban – prawdziwy gentleman

bracia-przy-kawie-co-czytac-5-najlepszych-blogow-facet-lukasz-kielban-czas-gentlemanow

Ten człowiek chciałby być gentlemanem i blog jest zapisem jego podróży w tą stronę – a idzie mu naprawdę dobrze 🙂 Za misję obrał sobie walkę z bylejakością mężczyzn i walczy dzielnie na wielu frontach. Zaczynając od rzeczy prozaicznych, jak walki o ubiór i zachowanie w różnych miejscach, a idąc dalej w savoir-vivre czy męski charakter.

Z zamiłowania jest historykiem, więc jego artykuły są przesiąknięte eleganckimi latami okresu międzywojennego – jak o tym się cudownie czyta! W tym tonie potrafi opowiadać nie tylko o zdarzeniach, ale też o zwyczajach – np.: o piciu alkoholu czy parzeniu kawy.

http://czasgentlemanow.pl/

3. Konrad Kruczkowski – misja, odpowiedzialność i dziennikarstwo

bracia-przy-kawie-co-czytac-5-najlepszych-blogow-facet-konrad-kruczkowski-halo-ziemia

Konrad Kruczkowski – z wykształcenia teolog – jest postacią cichą i spokojną, a jednocześnie robiącą dużo dobrego. W 2015 roku został wybrany blogerem odpowiedzialnym społecznie na Blog Forum Gdańsk i to właśnie robi – jest odpowiedzialny społecznie. Przede wszystkim pisze o wartościach i ludziach. Ta druga kategoria doczekała się projektu „Halo Człowiek”, który jest zapisem wywiadów m.in. z Anną Dymną czy Ewą Błaszczyk – wydanym również w postaci książki. Jednym z projektów Konrada jest „Halo Tato” – seria reportaży o ojcostwie. W blogosferze jest pierwszy jeśli chodzi o dziennikarski warsztat i podejście do tematu.

Na kawę chodzi, choć się specjalnie o niej nie rozpisuje 😉

http://haloziemia.pl

4. Maciek Mazurek – ojciec i komiksiarz

bracia-przy-kawie-co-czytac-5-najlepszych-blogow-facet-maciek-mazurek-zuch-pisze

Maciek Mazurek zaczął swoją przygodę od bloga „Zuch rysuje”, gdzie rysuje krótkie komiksy głównie o życiu biurowym grafików i informatyków (z pewnością już kiedyś jakiś Ci wpadł w ręce!). Potem naturalnym krokiem było przejście do strefy pisania i robi to bardzo różnorodnie – lifestyle pełną gębą! I to taki lifestyle trochę geeka, trochę ojca, trochę kucharza. Sam swój blog określa jako „Najlepszy blog o tym, jak być facetem: tatą, mężem i geekiem naraz„.

Uzależniony od kawy. Elegancko.

http://zuchpisze.pl

5. Michał Szafrański – bloger, który ma wpływ na mój portfel

bracia-przy-kawie-co-czytac-5-najlepszych-blogow-facet-michal-szafranski-jak-oszczedzac-pieniadze

Tak się zadziwiająco składa, że w większości poważnych rozmów o celu i priorytetach w życiu cytuję jakiś artykuł Michała. Pisze przede wszystkim o pieniądzach i to nie tych, które się inwestuje, ale tych, które się wydaje. Pomaga negocjować przy kupnie mieszkania, uzyskiwać podwyżki i uczy prowadzić skrupulatny budżet domowy. Absolutne must-read jeśli chcesz trochę ogarnąć te pieniądze, które „gdzieś się rozchodzą”.

Wydał również ostatnio książkę „Finansowy ninja” – ponad 500-stronicowa „biblia” każdego człowieka, który ma portfel. Do tej pory uzyskał na niej ponad 2 mln zł przychodu – i to w modelu self-publishing. To wszystko jest jednak tylko potwierdzeniem dobrej pracy jaką wykonuje od czterech lat.

A jeśli zamiast czytać, wolisz słuchać to Michał prowadzi też podcast o podobnej tematyce – ja jestem na bieżąco i Tobie też polecam 🙂

http://jakoszczedzacpieniadze.pl

5 blogerów – i to już?

To już 🙂 No, jeszcze gdzieś pomiędzy tym wszystkim jesteśmy my – chcielibyśmy kiedyś tworzyć treści tej jakości co ci panowie. Marzy mi się, by każdy mój artykuł wnosił coś wartościowego i by każdy wpis był pisany z pełnym profesjonalizmem i klasą. Poprzeczka jest wysoko, ale przecież sky is the limit 🙂

Psst! Najchętniej czytane z naszych artykułów znajdziesz na stronie O blogu.

Jednak zwróć przede wszystkim uwagę, że przedstawiłem Ci nie 5 blogów, ale 5 osób, które piszą blogi.

Blog jest tylko odbiciem osoby, która za nim stoi.

I to właśnie te 5 osób nieustannie mnie inspirują do zmian w życiu. A oprócz inspiracji dają naprawdę tony wartościowych treści. Naprawdę pomaga to sobie poukładać w życiu. Jeśli chcesz żyć świadomie, mieć kontrolę a przede wszystkim – być wolny w tym co robisz – to te blogi są dobrym początkiem 🙂

  • Odpocznij z nami! W każdy sobotni poranek będzie czekał na Ciebie inspirujący artykuł i dobra muzyka do kawy.
  • Dowiedz się więcej tutaj

Ta lista nie jest oczywiście wyczerpująca. Ba, 5 to nawet nie jest mały ułamek dobrych jakościowo blogów z tematyką, która pomaga poukładać sobie w głowie. Chciałem Cię jednak zachęcić do poznania innych punktów widzenia, z których sam czerpię garściami. A kiedy już zaczniesz ich czytać regularnie, trafisz na ich Facebook’a i zamieścisz kilka komentarzy – zaczniesz szukać kolejnych, a kto szuka ten znajdzie.

PS: A kogo Ty byś polecił? Podziel się w komentarzu 🙂