Ostatnio aktualizowany 10 lutego 2019 Praca

Ciesz się swoją pracą. Przecież możesz :)

Też masz takie wrażenie, że jesteśmy w życiu często jak marionetki, którymi kieruje ktoś inny?

Kiedy szedłem na swoją pierwszą rozmowę rekrutacyjną nie wiedziałem totalnie z czym to się je, jak się zachować, a przede wszystkim – czego mogę oczekiwać.

A gdy idziemy bez oczekiwań – przyjmujemy to co dostaniemy.

Jak działa rynek pracy?

W sumie trudno się dziwić, bo polska szkoła w moich czasach nie uczyła tego jak się odnaleźć na rynku pracy. Może to jest powodem tego, że według badań tylko 33% Polaków jest zadowolonych ze swojej pracy.

Spędzamy tam większość naszego życia (no, chyba że ktoś rezygnuje ze snu), a jednak często kończymy w takim miejscu, gdzie się wypalamy a jednocześnie nie widzimy szansy na poprawę.

Wydaje się, że jeśli coś Cię wkurza to wystarczy zmienić pracę, ale to nie takie proste. Nie jest łatwo znaleźć kolejną pracę, jeśli nie kierujemy świadomie swoją karierą, nie rozwijamy się lub brakuje nam najbardziej poszukiwanych na rynku umiejętności. I nie chodzi tu o “fach” w ręku, a raczej potrzebny w każdym miejscu pracy zestaw cech charakteru.

Każdy ma prawo cieszyć się pracą

Uważam, że każdy ma prawo czerpać z pracy radość. Uważam, że każdy z nas ma swój zestaw talentów. I uważam, że jeśli tylko uda nam się rozwinąć skrzydła, to będziemy nim służyć swojej firmie, innym ludziom i sobie. A za naszą pracę otrzymamy wystarczająco dużo pieniędzy, żeby nie musieć się o nie martwić.

Kurs “Ciesz się swoją pracą” to zamknięta forma dla doświadczeń moich i innych ludzi, których cenię w temacie świadomego budowania kariery. Stworzyłem go na bazie serii artykułów, które będą tu dostępne na zawsze za darmo, a jednocześnie utworzyłem równoległy kurs mailowy, który przez serię zadań i konsultacje ma za zadanie przeprowadzić Cię przez proces układania Twojej kariery.

Nie obiecuję Ci, że to łatwa droga. Ale za cel postawiłem sobie, żebyś na jej końcu otwierając rano oczy miał uśmiech na twarzy zamiast spiętego żołądka i stresu przed wstaniem z łóżka. 

Jeśli akurat jesteś na etapie poszukiwania pracy lub w obecnym miejscu pracy nie czujesz się najlepiej – to ten kurs jest dla Ciebie.

Ten artykuł jest częścią kursu Ciesz się swoją pracą

Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Czy da się połączyć pracę z realizacją pasji?

>>> Zapisz się na kurs <<<

PS: włożyłem w to naprawdę dużo czasu i wysiłku – mam nadzieję, że kurs okaże się dla Ciebie pomocny. Wszystkie uwagi (szczególnie te krytyczne, bo o te najtrudniej) bardzo chętnie przyjmę na Kontakt 🙂

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się!

Paweł Tomkiel

Człowiek o milionie pomysłów, Boży wojownik, mąż, brat, przyjaciel. Jest umysłem ścisłym, dlatego też uwielbia pisać w formie poradników i wypunktowań. Wolne chwile poświęca na rozmowy z ludźmi, muzykę i sporty wodne.

Dołącz do dyskusji

Avatar Aaa

Super pomysł!!!!!

A Twoim zdaniem?

Adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybrane dla Ciebie

Gdzie i jak szukać pracy?

A więc szukasz pracy, tak? CV zaktualizowane? Profil na Facebooku wyczyszczony? Jesteś świadom czego szukasz i jakie są Twoje mocne strony? No to zaczynamy!

Czytaj dalej

Twój przełożony – traktuj go jak mentora, a nie jak sędzię

Nie rozumiem jak firma, która nie szanuje swoich pracowników może się utrzymać na rynku. I nie rozumiem dlaczego wszyscy na to pozwalamy.

Czytaj dalej

Dlaczego warto zmieniać pracę?

Nie lubię stać w miejscu. Lubię się rozwijać, uczyć nowych rzeczy, poznawać nowych ludzi.

Czytaj dalej

Daj szefowi szansę zanim odejdziesz – jak rozmawiać z przełożonym?

Kiedy szedłem do liceum czy na studia, to myślałem, że teraz wszystko będzie inaczej.

Czytaj dalej

Jak masz na imię?

Co dwa tygodnie podzielimy się z Tobą refleksją przy sobotniej kawie. No i konkursy organizujemy tylko tam.

Żadnego spamu, masz nasze słowo.

Dziękujemy, że tu jesteś!

Paweł i Krzysiek