Ostatnio aktualizowany 12 lutego 2019 Bracia przy kawie

Bracia przy kawie 2017 – to już nie jest zwykły blog

W tym roku odwiedziło nas prawie 120 000 ludzi, byliśmy na 10 świetnych wydarzeniach i dwa razy zaproszono nas do telewizji.

Zapraszamy do podsumowania roku 2017!

Minęło 1,5 roku naszej działalności. Półtorej roku w którym poznaliśmy niezliczoną ilość niesamowitych ludzi, napisaliśmy mnóstwo artykułów, dzieliliśmy się co tydzień naszymi przemyśleniami na Newsletterze przy kawie, odwiedziliśmy masę eventów a to wszystko to dopiero początek 🙂 Jeśli chciałbyś zobaczyć jak wyglądało podsumowanie za 2016, to kliknij tutaj.

Uwaga! Do tego artykułu potrzebujesz przynajmniej 15 minut. Będzie tu masa linków, wspomniane zostaną dziesiątki osób, a zdjęć i filmów jest co nie miara. Naszykuj sobie kawę i zobacz co się u nas wydarzyło w roku 2017.

To już nie jest tylko blog osobisty

Wiesz, na początku blogowej drogi założenie było takie, że chcemy się dzielić naszymi przemyśleniami i inspirować innych do pozytywnych zmian w życiu. Czyli miał to być taki osobisty blog jakich jest pełno w internecie 🙂

Z czasem jednak Bracia przy kawie przerodziło się z bloga w projekt. Projekt, który ma wpływ na życie wielu ludzi. I jeszcze większa liczba ludzi nam w nim pomaga. Wiadomo – na stronie głównej są tylko nasze dwie twarze, ale za nami stoją po prostu dziesiątki znakomitych osób. Dojdziemy do nich później 🙂

Jeśli już teraz i Ty chcesz nam pomóc, to bardzo proszę o 5 minut Twojego czasu:

>>> Wypełnij ankietę czytelników za 2017 rok! <<<

Jak wielu czytelników mamy?

Podsumowując statystyki za rok 2017 to mamy już jakieś kosmiczne liczby. To nie jest tak, że liczby są najważniejsze. Tak jak pieniądze, tak i statystyki są dobre, ale nie są najważniejsze. Te wszystkie cyferki to tylko odzwierciedlenie Ciebie – po drugiej stronie ekranu. Te cyfry oznaczają, że ktoś po drugiej stronie nas czyta (super) i przekazuje wieść o naszej pracy dalej (super!).

I tak przez ostatnie 12 miesięcy nasz blog został otworzony 170 772 razy. Na początku nie wierzyłem, ale dokładnie tak jest, ponad 170 tysięcy odsłon! Średnio w miesiącu zaglądało do nas 9 521 osób, a przez cały rok było tu Was 114 253!

Jak podpowiada mi Google Analytics – w porównaniu do 2016 roku to wzrost o 480%.

Robi to ogromne wrażenie na mnie (i pewnie na partnerach), ale ma też drugą stronę. Wiedząc, jak duża liczba osób nas odwiedza mamy w sobie dużo większą presję, żeby Was nie zawieść. Michał Szafrański został tym przygnieciony, kiedy pisał książkę (o czym opowiadał tutaj). Chcielibyśmy nadal móc zachować charakter bloga, ale jak widzisz – dużo jest w tym wyzwań za kulisami 🙂

Byliście też bardzo aktywni na Facebooku, Instagramie i naszym ulubionym – Newsletterze przy kawie. Na koniec roku było to:

 • Facebook – 1020 osób
 • Instagram – 260 osób
 • Newsletter przy kawie – 300 osób

Tutaj mogę Wam szepnąć trochę o tym, jak działa Facebook. Otóż kiedy coś umieszczam na naszym profilu to nie za każdym razem to zauważycie (co ma sens, bo pewnie macie masę znajomych i obserwowanych profili). Perfidia jednak jest w tym, że praktycznie ciągle Facebook mi proponuje, żebym zapłacił i do Was jednak dotarł 🙂 Mam czasem wrażenie, że celowo czegoś Wam nie wyświetla (tnie zasięgi), właśnie po to, żeby skusić mnie do zakupu sponsorowania postu.

Najchętniej czytane artykuły w 2017 roku

Wszystko zaczęło się od bloga i blog jest tym miejscem centralnym naszej działalności. Udało nam się w tym roku opublikować 27 artykułów, co nie jest jakimś zachwycającym wynikiem, ale skąd taki wynik – o tym za chwilę.

Nie uwierzycie, ale w zeszłym tygodniu artykuł o moim poście Daniela przeczytało ponad 3 tys. osób. Tylu ciepłych słów i…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Niedziela, 12 lutego 2017

Na pierwszym miejscu jest artykuł o poście Daniela, który jest w TOP 3 wyników Google i to stąd trafia do nas po prostu masa ludzi. To przez ten artykuł trafiłem również do TVP2 😉 Potem jak widać dominują przede wszystkim tematy relacji damsko-męskich, a nawet nasz pierwszy artykuł-relacja z podróży. Blogów podróżniczych jest już trochę, ale jak odwiedzimy jakieś fajne miejsce, to z pewnością będę dawał Wam takie mini-encyklopedie miejsca 🙂

Top 7 roku 2017:

 1. Post Daniela czy dieta dr Ewy Dąbrowskiej? – jak schudłem 8kg w trzy tygodnie
 2. Przestań chodzić do kościoła – 5 powodów
 3. Seks na pierwszej randce? – 10 podpowiedzi na udaną randkę
 4. Facet musi sobie czasem popatrzeć
 5. Wszystko co musisz wiedzieć o Alghero na Sardynii – relacja z podróży
 6. Dlaczego oddaję dziesięcinę?
 7. 12 pytań do zadania przy świątecznym stole, by rozmowa była wartościowa

Zachęcam dzisiaj do tego, żebyś przestał chodzić do kościoła. Tak, właśnie Ty. Sprawdź czy kwalifikujesz się do…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Sobota, 18 marca 2017

Jak wiecie – na jeden artykuł poświęcamy naprawdę dużo czasu (o czym pisałem już w podsumowaniu za zeszły rok), a życie to sztuka wyborów. I tak w tym roku czas przeznaczaliśmy również na inne około-blogowe aktywności.

Ciesz się swoją pracą

To ten projekt zdominował nasze działania w tym roku. Spotykam w życiu masę ludzi, którzy utracili nadzieję w to, że praca może im dawać radość. Ja z pracy czerpię radość odkąd pamiętam i chciałem otworzyć furtkę tym wszystkim, którzy mogliby się nauczyć z moich doświadczeń. I tak powstał ponad 3-miesięczny kurs „Ciesz się swoją pracą”. Udało mi się go uruchomić w listopadzie i pierwsze opinie są już bardzo pozytywne. Z pełną promocją ruszamy od teraz 🙂

>>> Dowiedz się więcej o kursie „Ciesz się swoją pracą” <<<

Tylko 33% Polaków jest zadowolonych ze swojej pracy. Chciałbym to zmienić przynajmniej w przypadku naszych kursantów. Śmiało się do nich zapisz w linku powyżej!

Świadomie oddaję Tobie swoją prywatność

Inspiruje mnie w życiu sporo osób. Obserwuję to jak żyją, jakie decyzje podejmują i jakimi wartościami się kierują. Najczęściej są to osoby, które są w miejscu do którego sam dążę (jak pisałem w 7 pytań o cel życia). Warto więc podpatrywać i uczyć się od tych, którzy są przed nami o kilka kroków.

Nie wiem czy ja jestem przed Tobą o kilka kroków. Wiem jednak, że razem z bratem potrafimy się cieszyć każdym dniem i budujemy to jakimi jesteśmy mężczyznami. Bo ten świat nadal potrzebuje mężczyzn. Tylko wiesz, takich z krwi i kości.

Dlatego też oddajemy Tobie naszą prywatność. Pokazujemy to jak żyjemy, na blogu zobaczysz nie raz zdjęcia z naszych domów, nasze ulubione miejsca, czasem nawet osoby z naszych rodzin czy przyjaciół.

Wierzymy, że to ma dla Ciebie wartość. I po tym co do nas piszecie, widzimy, że to faktycznie ma sens.

To znów – miecz obosieczny. Ale dokładnie tak jak Jezus oddał ostatnie 3 lata swojego życia ludziom, tak my oddajemy Wam część siebie 🙂

W tym roku zaprosiliśmy Was do wspólnego przeżywania z nami jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu Krzyśka – wieczoru kawalerskiego:

Tak było!

Opublikowany przez Bracia przy kawie Wtorek, 2 maja 2017

Z którego pełna relacja trafiła nawet na nasz YouTube:

A po kawalerskim jest coś jeszcze ważniejszego 😉

Niedziela, godzina 4:38, kawa o wschodzie słońca. Znajdź jeden szczegół, który zmienia życie mężczyzny 😉 #małżeństwo #ślub #LordOfTheRings

Opublikowany przez Bracia przy kawie Poniedziałek, 15 maja 2017

Zawsze kiedy się czymś dzielimy, piszecie nam dziesiątki maili, komentarzy i wiadomości – to niesamowite czuć to wsparcie! <3

Dlaczego Krzyśka jest jakby mniej?

Pomijając to, że u Krzyśka działo się w tym roku bardzo dużo, to wyjaśnialiśmy to też w poniższym wpisie:

Na Facebooku jest już 1000 osób, które obserwują to co robimy! Jest Was tu tyle, że spokojnie zapełnilibyśmy mały…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Środa, 13 grudnia 2017

Nadal to jest jego miejsce i może pisać w każdej chwili – przypomnijcie mu o jego świetnej serii „Z pamiętnika pielgrzyma” najlepiej na e-mail: krzysiek@braciaprzykawie.pl 🙂

Cześć,Jeśli zastanawialiście się, dlaczego ostatnio rzadziej piszę, to teraz się wyjaśni :)Po 1,5 roku nauki i…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Niedziela, 9 kwietnia 2017

Gdzie można było mnie spotkać?

W 2017 roku za cel postawiłem sobie większą obecność z naszą działalnością na wydarzeniach off-line. Takich nie-w-internecie. I tak udało mi się być na 10 różnych, dużych i małych, ale ważnych wydarzeniach.

Trudno wybrać najlepsze, bo każde z nich miało inny klimat, było zorganizowana w innym stylu i byli tam inni ludzie. I tak odwiedziłem (chronologicznie):

1. Kongres Duchowo Genialnie Globalnie

Naprawdę świetna konferencja zorganizowana przez stowarzyszenie Wiosna (to od Szlachetnej Paczki), było tam mnóstwo osób które inspirują mnie swoimi działaniami, ot np. Marcin Iwuć, Bartek Popiel, Michał Szafrański, Konrad Kruczkowski, Michał Śliwiński.

Gala Szlachetnej Paczki – niespodzianka za niespodzianką! #kongresdgg

Opublikowany przez Bracia przy kawie Piątek, 20 stycznia 2017

2. Męski azymut

Wydarzenie dla liderów różnych męskich inicjatyw w kościele katolickim. To, że kościół jest sfeminizowany, a Jezus na większości obrazów jest zniewieściały to fakt. Tam się zjeżdżają ludzie, którzy chcą przywrócić męstwu jego pierwotną siłę – Boga.

Miałem dzisiaj okazję opowiadać o #braciaprzykawie dla prawie 100 liderów z całej Polski – dzięki #meskiAzymut i #msj !PS: A teraz koniec już tych wyjazdów – bierzemy się do pisania :)Paweł

Opublikowany przez Bracia przy kawie Niedziela, 29 stycznia 2017

3. Misja w mieście

Organizowane przez Steiger Compact wydarzenie, na którym mogłem posłuchać Heada z Korna. O ile Korn to była raczej krótka fascynacja w moim życiu, o tyle ten gość miał naprawdę dużo ciekawych rzeczy do powiedzenia.

Dotarłem na #misjawmieście – oczywiście #kawa najpierw, ale zaraz będzie mówił Head z Korna i Litza z Luxtorpedy. Jest #moc!

Opublikowany przez Bracia przy kawie Sobota, 1 kwietnia 2017

4. Biznes z wartościami

Zostałem zaproszony przez fundację „Edukacja z wartościami” na konferencję w roli reportera. Świetne, ale i wymagające doświadczenie. Słuchałem m.in. Zbigniewa Jakubasa czy Kamila Wyszkowskiego z ONZ. Pełną relację możecie przeczytać tutaj.

Mimo, że #odciąłemSięOdPolityki to dzisiaj jestem reporterem w sejmie na konferencji #biznesZWartościami ! Marzenia się spełniają! 😀

Opublikowany przez Bracia przy kawie Czwartek, 27 kwietnia 2017

5. InfoShare

To było moje personalne marzenie. Zjeżdżają tam ludzie z całego świata, żeby dzielić się tym co dzieje się w świecie technologii, mediów, no i – a jakże – blogosfery. Mogłem się tam znaleźć tylko dzięki Oktawave – firmie w której pracuję pracowałem, a z której wyruszyliśmy 20-osobową ekipą, żeby rozmawiać z ludźmi o tym co tworzymy 🙂

#infoshare jest chyba jedną z najbardziej inspirujących konferencji na których miałem okazję być.Natalia #Hatalska…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Czwartek, 18 maja 2017

6. Rekolekcje na szlaku

Malutki event na 15 osób. Szczególnie ważny dla mnie, bo przez kilka dni wędrowania po Beskidzie Żywieckim mogłem bardzo dużo czasu spędzić z moim bratem (obaj przyjechaliśmy bez żon ;)).

Ruszamy właśnie w Beskid Żywiecki. Bez odbioru do niedzieli! :)#dobrzeMiećPrzewodnika #góry #dzikieSerce

Opublikowany przez Bracia przy kawie Środa, 5 lipca 2017

7. See Bloggers

Czuję się blogerem pełną gębą, więc i na jednej z największych blogerskich konferencji nie mogło mnie zabraknąć. Cieszę się, że dostałem zaproszenie i bardzo chętnie z niego skorzystałem.

Kocham ludzi. Kocham ich poznawać, słuchać ich historii i z każdej wyciągnąć coś dla siebie. Tak też było na…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Wtorek, 25 lipca 2017

Zazwyczaj dzielę się z Wami, tym co dobrego się dzieje u mnie w życiu. Dzisiaj będzie z drugiej strony barykady.Razem…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Środa, 30 sierpnia 2017

8. Serce Dawida

Konferencja chrześcijańska. Taka z modlitwą 24h/dobę. Byli katolicy, byli ewangelicy i byli żydzi mesjańscy – wszyscy wspólnie budowaliśmy jedność.

Jak wiecie, jesteśmy chrześcijanami. Oznacza to, że w naszym życiu osobę Jezusa stawiamy wyżej niż samych siebie.Ta…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Sobota, 21 października 2017

9. Global Leadership Summit

Chyba największa konferencja dla liderów. Takich liderów z krwi i kości. Takich, co mają świadomość odpowiedzialności za ludzi, których prowadzą.

Uważam, że ten świat potrzebuje liderów 👑. Ale takich z prawdziwego zdarzenia, a nie ze szczytu partii czy drabinki…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Piątek, 24 listopada 2017

10. Chrześcijańskie Granie

Festiwal muzyki chrześcijańskiej. Byłem tu rok temu, i dzięki Michałowi Guzkowi dostałem zaproszenie i w tym roku. Przede wszystkim mogłem porozmawiać osobiście z Arkadio, którego chcę zaprosić na bloga w przyszłym roku 😉

Dzisiaj trafiłem po raz kolejny, na festiwal #chrześcijańskiegranie. Festiwal na którym rok temu dowiedziałem się, że…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Niedziela, 26 listopada 2017

Na każdym z tych eventów poznałem niezliczoną ilość ciekawych osób. Trudno jest utrzymać takie setki kontaktów, ale wierzę, że każdy z nich ma potencjał przerodzić się w coś większego. To tak m.in. poznałem Anię z ReachaBlogger, co przerodziło się w pierwszą komercyjną współpracę na blogu. Na Sercu Dawida spotkałem Michała Guzka, który zaprosił mnie na Chrześcijańskie Granie. I tak utrzymuję kontakt z Jackiem Weiglem, który pojawia się na większości z tych konferencji 🙂

Ale przede wszystkim – na te wszystkie wypady powstały nasze specjalne wizytówki, które śmiało mogą służyć za podkładkę pod kawę. Czy czyta to ktoś, kto dostał ode mnie wizytówkę i z niej korzysta? 😀

To miłe, że dostałem w tym roku zaproszenie na #SeeBloggers 🙂 Właśnie wyjeżdżam by spędzić naprawdę intensywny…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Czwartek, 20 lipca 2017

No dobrze, sporo się dzieje, fajnie… co? to jeszcze nie koniec?

Wszelkie wydarzenia to ledwie wierzchołek góry lodowej, która się dzieje wokół bloga. Większość tych rzeczy możesz zobaczyć na naszym Facebooku.

Standardowo na początku roku wyjechałem poukładać sobie nowy rok w głowie, tak jak opisywałem to tutaj.

Wróciłem z Turbacza! Nagrałem Wam widok białego pola chmur przetaczającego się tuż poniżej panoramy Tatr :)#rzucwszystkoijedzwbieszczady #odpocznij #tatry #turbacz #diablakPawełPS: ostatnio coraz naturalniej przychodzi mi dzielenie się z Wami rzeczami, które mnie poruszają, za pomocą nagrania – co o tym myślicie? Więcej filmów? Mniej filmów?

Opublikowany przez Bracia przy kawie Poniedziałek, 23 stycznia 2017

Byliśmy np. zaproszeni na czytanie fragmentów Biblii Audio do Narodowego Instytutu Audiowizualnego. A to wszystko w związku z naszym reportażem prosto ze studia.

Dzisiaj zostałem zaproszony do Narodowy Instytut Audiowizualny na spotkanie z aktorami Biblia AUDIO superprodukcja. Zobaczyliśmy co się udało zrealizować i wszyscy razem nagraliśmy scenę zalewania Egipcjan przez morze 😀

Opublikowany przez Bracia przy kawie Poniedziałek, 3 kwietnia 2017

W tym roku odbywała się też konferencja „Mężczyzna 3.0” z udziałem prof. Zimbardo, na którą wprawdzie nie mogliśmy się wybrać, ale objęliśmy ją honorowym patronatem 🙂

Hej,Jak wiecie – kochamy ludzi. A ludzi najlepiej się poznaje na konferencjach. A już idealnie, gdy konferencja jest o…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Czwartek, 14 września 2017

Wygraliśmy też w konkursie The Global Leadership Summit bilety na kolejny rok, a to wszystko dlatego, że mamy wpływ na życie naszych czytelników 🙂

#Konkurs dla uczestników Konferencji w Warszawie. Dziś pytamy o to, na kogo macie WPŁYW! 🙂 Dodajcie komentarz ze zdjęciem i tekstem.

Opublikowany przez The Global Leadership Summit Polska Piątek, 24 listopada 2017

W temacie męstwa miałem też w tym roku ogromną ilość rozmów z dziewczynami, które pytały – gdzie są Ci prawdziwi faceci?

Dobra moi drodzy,Jest problem.Coraz więcej dziewczyn żali mi się, że z fajnymi facetami jest po prostu problem. Jest…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Wtorek, 8 sierpnia 2017

I jest jeszcze jedna męska rzecz, która daje mi ogromny wzrost osobisty: moja męska grupa przyjaciół z którymi spotykamy się w każdy wtorek o 6:00 (!) na dworcu centralnym (!!!) po to, żeby porozmawiać o życiu.

Łatwo jest być mężczyzną. I nie mówię tu o sikaniu na stojąco.Łatwo jest nam mieć wszystko gdzieś.Łatwo jest…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Wtorek, 31 października 2017

No i teraz nawet w trakcie urlopu jestem blogerem.

Wylądowaliśmy w #alghero na #sardegna i jest cudnie! Temperatura tylko trochę wyższa niż w Warszawie, ale #kawa, #pizza…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Czwartek, 22 czerwca 2017

No ale najważniejsze, coś co było dla mnie niesamowitym zaskoczeniem – byłem dwa razy zaproszony do telewizji. Pierwszy raz dzięki artykułowi o poście Daniela:

Za chwilę wchodzimy na wizję! Oglądajcie TVP2! 😀 #sława #splendor #fabulous #dietadąbrowskiej #postdaniela

Opublikowany przez Bracia przy kawie Piątek, 25 sierpnia 2017

i drugi raz już jako po prostu chrześcijanin 🙂

Na żywo ze studia TVP2! 🙃

Opublikowany przez Bracia przy kawie Niedziela, 10 grudnia 2017

Gościnnie byłem też u Mirka Burnejko – człowieka, którego twórczość bardzo cenię i człowieka, który dał mi do myślenia na temat kilku obszarów mojego życia. Jest to też wariat, z którym wypiłem najwcześniejszą kawę w życiu – zaprosił mnie do siebie na 5:30 😉

Ten rok przyniósł też całkowity lifting wyglądu bloga. Zmieniło się menu, pojawił się podział na kategorie. Został dopasowany do urządzeń mobilnych i właściwie to nikt się już na nic nie skarży 🙂 Ale wiesz – bardzo cenię Twoją opinię.

>>> Wypełnij ankietę i powiedz co sądzisz o naszym blogu <<<

Coraz mocniej też poznaję Mocną Grupę Blogerów, do której należę od jakiegoś czasu. Po nowym roku jestem umówiony na kawę z jej założycielem i zobaczymy co z tego wyniknie. Bo, co jak co, dobrze gdy blogerzy trzymają z blogerami 🙂

A co się nie udało?

Ten rok to jednak nie tylko sukcesy, ale również i rzeczy, które wypadły inaczej niż to było planowane. Nie lubię słowa „porażki”. To raczej szanse, które można wykorzystać w przyszłości 🙂

Nie udał się na pewno wyjazd do Izraela. Zapowiadałem go w filmiku poniżej:

Izrael przy kawie! Jadę żeby przywieźć Wam ten prawdziwy Izrael – nie ten z telewizji i nie ten dla turystów :)Jeśli chcesz żebym prowadził vloga z Izraela bardziej o widokach i miejscach – kliknij "Lubię to".A jeśli wolisz żebym przywiózł więcej historii tamtejszych ludzi – kliknij serduszko "Super".Dzięki!

Opublikowany przez Bracia przy kawie Czwartek, 2 marca 2017

Wyjazd nie udał się z różnych przyczyn, o których nie chcę teraz pisać, ale co się odwlecze to nie uciecze – hebrajskiego może nie uczę się już tak gorliwie, ale jednak nadal kawę potrafię zamówić 😀

Nie udało nam się też kontynuować dwóch serii: Z pamiętnika pielgrzyma i #WarszawaBezTurystów. Wydaje mi się, że mają potencjał. Mamy też ogromną ilość nazbieranych materiałów. Nic tylko usiąść i przeredagować, ale jak widać – w tym roku były ważniejsze rzeczy 🙂

Bo to nie jest tak, że nie masz czasu. Czas masz zawsze. Tylko poświęcasz go na coś innego.

Co będzie się działo przy kawie w 2018 roku?

Podsumowując miniony rok działalności widzimy jak dużo dobrego się wydarzyło. Widzimy też co było nie tak. Końcówka roku jest najlepszym czasem na to, żeby go podsumować i zaplanować kolejny 🙂

Nie lubię chwalić się swoimi planami na przyszłość, bo czuję wtedy presję, by je dokładnie zrealizować w takiej formie jak ogłosiłem. A priorytety przecież mogą się zmieniać. I to co planem było, może planem już nie być. Jeśli jednak miałbym określić na czym chcę się skupić w 2018 roku to na pewno będzie to:

1. Promowanie kursu „Ciesz się swoją pracą”

Kurs ma dwie opcje – Classic i Premium. Pierwsza jest bezpłatna, bo chciałbym pomóc jak największej ilości osób. Druga jest płatna, bo chciałem dać coś ekstra tym, którym najbardziej zależy. Obie te opcje kosztowały mnie jednak masę pracy i efekt jest po prostu po-wa-la-ją-cy! Teraz czas skupić się na dotarciu z kursem jak najszerzej.

Jeśli znasz kogoś, kto czuje się uwięziony w obecnym miejscu pracy lub po prostu popada powoli w marazm, to będę Ci wdzięczny jeśli prześlesz mu linka 🙂 A jeśli sam czujesz, że to miejsce w którym jesteś nie jest do końca tym co daje Ci radość i zadowalające pieniądze – to śmiało:

>>> Ciesz się swoją pracą <<<

2. Występy na żywo

Bardzo dobrze czuję się przed kamerą. Potrafię zainteresować duże grupy osób, a jednocześnie poprowadzenie prezentacji nie stanowi dla mnie wyzwania. Dlatego dwie rzeczy:

 1. Chciałbym robić cykliczne live-video. Film z kawalerskiego Krzyśka montowałem wiele godzin (bo nie mam w tym wprawy i wszystkiego się uczyłem), a mimo to chciałbym Wam dostarczać treści też w formie video (wiem, że część z Was woli coś obejrzeć niż czytać). Obecny poziom rozwoju LIVE na Youtube i Facebooku to jest chyba ten moment, kiedy mogę się z Wami spotykać „na żywo”. Dodatkowy plus jest taki, że po tym video nie wymaga edycji – całość jest już gotowa. To może być dobry początek zanim nie znajdę kogoś ogarniętego do pomocy w montażu 😉
 2. Chciałbym prowadzić prelekcje na konferencjach. Ile razy rozmawiam z organizatorami różnych wydarzeń, mówią że bardzo trudno jest o dobrych mówców. Nie wiem czy w ten sposób mój wpływ na świat będzie lepszy niż przez bloga, ale znów – niektórzy wolą słuchać prelekcji niż czytać artykuł. Do opracowania jest z pewnością kilka tematów w których czuję się mocny i uderzenie z nimi do organizatorów. 🙂

3. Aktywność w mediach społecznościowcyh

Pewnie o tym nie wiesz, ale mamy taką tajną grupę na Facebooku (Tajni Kawosze – tylko nikomu nie mów!), w której jest tylko garstka najbliższych mi osób. Podsyłam im najnowsze artykuły zanim trafią na bloga, dzielę się wątpliwościami i pokazuję kulisy technologiczne, dziennikarskie i marketingowe dla bloga.

To znaczy – przynajmniej w założeniu. W praktyce poświęcałem im mniej czasu niż chciałem i to jest dobry moment, żeby zaplanować poprawę 🙂

Z drugiej strony na koniec tego roku zakładałem, że chcielibyśmy mieć 1000 fanów na Facebooku, to na koniec 2018 roku 2000 fanów wydaje się realnym celem i przyrostem. Nie chciałbym jednak, by stało się to celem. Ta liczba daje jednak obraz roboty jaką wykonujemy – gdy będzie rosnąć zbyt wolno, oznacza to, że gdzieś spoczęliśmy na laurach 🙂

4. Seria wywiadów

Po wywiadach z Mariką, z Jackiem Weiglem i z Łukaszem Wieczorkiem widzę jak pozytywny mają odbiór. Staram się zapraszać tylko osoby, które mają rzeczywistą historię do opowiedzenia i to się sprawdza.

Dlatego w tym roku mam długą listę osób z którymi chciałbym rozmawiać o rzeczach ważnych. Wywiad z Michałem już Wam zapowiadałem, ale lista jest dużo dłuższa i zawiera jeszcze bardziej znane nazwiska. To będę odsłaniał stopniowo od drugiego kwartału roku 🙂

No dobra, kto zna Michała? ;)Michał jest twórcą jednego z największych polskich blogów. Pisze o tym jak oszczędzać…

Opublikowany przez Bracia przy kawie Wtorek, 5 września 2017

5. Więcej nas

Do tej pory większość artykułów to potężne piguły z konkretną dawką wiedzy. Każdy odpowiada na jakiś problem/pytanie, jest dopracowany, przemyślany i solidnie zredagowany.

Myślę sobie, że dobrze gdyby pojawiało się trochę więcej artykułów osobistych (takich jak ten), które mówią o kulisach życia. Może nie o tym co jadłem na śniadanie, ale już o ciekawszych wydarzeniach i historiach z życia? Tak żeby uczłowieczyć bloga i by nie był tylko nasycony eksperckimi artykułami. Jak sądzisz?

Mam też swoją zaufaną fotografkę (Kasia Kocięcka), która jest otwarta na praktycznie wszystkie moje szalone pomysły. Chciałbym dawać Wam jeszcze piękniejsze treści ubrane w więcej osobistych zdjęć = będę z nią działał na tym polu 🙂

6. Jeden tajny projekt

Jest jeszcze jedna rzecz, o której na razie nie mogę Wam powiedzieć. Ujawnię to podsumowując tą listę za rok 🙂

Bardzo dziękujemy!

W pierwszej kolejności chcę podziękować Tobie. Dziękuję, że to czytasz, dziękuję za każdy komentarz, lajk, a przede wszystkim za udostępnienie. Jako twórcy internetowi możemy się opierać tylko na takich osobach jak Ty – inaczej nasze treści nie mają szansy się rozchodzić dalej. Np. algorytmy Facebooka przeliczają wartość artykułu na ilość lajków pod nim, więc klikając „Lubię to” – sprawiasz, że artykuł wyświetli się większej ilości osób 🙂

Z czytelników są takie osoby, które już kojarzę z imienia – dosyć często odpisują na nasze sobotnie maile. Mam nadzieję, że nikt się nie czuje pominięty, ale takich maili już przychodzi naprawdę sporo 🙂 Dziękuję: Kasi, Agnieszce, Karolinie, Leszkowi, Łukaszowi, Monice, Zbyszkowi i Basi. Niektóre imiona oznaczają kilka osób 😉

Chcemy też podziękować wspomnianej wcześniej Tajnej Grupie Kawoszy oraz testerom kursu „Ciesz się swoją pracą” za każdy feedback, dobre słowo i złe słowo. Bez takiej weryfikacji myślowej jak Wasza ten blog by tka nie wyglądał. Dziękuję: Danielowi, Bożence, Łukaszowi, Adamowi, Ani, Zbyszkowi, Emilce, Grażynce, Paulinie, Monice i Beacie. Znów – za jednym imieniem może stać kilka osób.

Są też osoby, które chcemy wymienić z imienia i nazwiska – z różnych względów:

 • Dariusz Wit, Budując Liderów – człowiek, który wspiera nas od początku. To pod jego okiem nabierałem liderskiego szlifu 🙂
 • Michał Guzek, Chrześcijańskie granie – za bardzo ciepłe zaproszenie na kolejną edycję, bycie tam z Wami to zawsze przyjemność!
 • Michał Bartosiński, Łowcy Wrażeń – to ten człowiek zaraził mnie wake’iem i mieliśmy okazję kilka razy popływać w tym sezonie
 • Paulina Trzcińska, Edukacja z Wartościami – za zaproszenie do roli reportera na konferencji w Sejmie RP
 • Michał Kubacki, najlepszy grafik – w zeszłym roku zaprojektował nam logo, w tym nie-raz pomagał przy projektowaniu wyglądu
 • Kamil, Drukarnia La Fante – za ogarnianie wszystkich wydruków jakie sobie zamarzę
 • Magda Furgał, TVP – za zaproszenie, dwukrotne, do Pytania na Śniadanie
 • Hanna Jarosiewicz, PWN – za otwartość przy patronacie nad „Mężczyzna 3.0”
 • Anna Kurzawa, Okiem Sary – za zaproszenie do projektu „E-chrześcijanin”
 • Ewa i Piotr Olborscy, Mocem – za zaproszenie do projektu „Małżeństwo jest fajne”
 • Oktawave – nie dość, że to mój pracodawca, to jeszcze utrzymuję tam swoje serwery. Najlepsza chmura ever!
 • Michał Szafrański, Jak Oszczędzać Pieniądze – za każdą radę i wsparcie
 • Ula Kalinowska, Austria po polsku – za genialną rozmowę na See Bloggers
 • Marcin Perfuński, Supertata.tv – za bycie bratnią duszą na See Bloggers
 • Jan Kaczmarczyk, Operator Paramedyk – za wspólną zieloną herbatę i oprowadzanie po Krakowie 😉
 • Mirek Burnejko, Trzy poziomy – za otwarcie oczu na kilka rzeczy. No i za tą cudowną kawę o 5:30
 • Wojciech Wydrzyński, Real/Life – za to, że mimo młodego wieku, ciągle jest dla mnie przykładem lidera
 • Michał Barczak, GeekWork – za niejedną wymianę inspiracjami biznesowo-blogowymi
 • Monika i Marcin Gomułkowie, Początek Wieczności – za bardzo podobne nastawienie do życia i leniwe rozmowy na leżaku 🙂
 • Wojtek Kowalewski, Wojtek Sikorowski, Robert Kowalski, Ania, Karolina, Jerzy i Bogdan – za wartościowe rozmowy przez cały GLS

To jak, widzimy się po drugiej stronie?

Dziękuję, że dotarłeś aż do tego miejsca. Ten artykuł ma ponad 3000 słów, więc spokojnie mógłby być lekturą szkolną w klasach 1-3. To, co tworzymy wspólnie z Tobą zasługiwało na pełne podsumowanie tego co się wydarzyło.

To już nie jest blog. Raczej jest to projekt wokół bloga, który ma realny wpływ na życie ludzi. Nie do końca rozumiem, jak artykuł przeczytany przez internet może mieć taką siłę, ale warto wykorzystać ją do dobrych celów. I dlatego dajemy nadzieję, odkłamujemy męskość i pokazujemy, że życie może być radosne. A to wszystko dzięki Tobie! <3

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym co tworzymy, to zapraszamy Cię do wspólnej kawy:

 1. Blog – to centralne miejsce, od niego się zaczęło i tu się pojawia wszystko co najważniejsze
 2. Facebook+Instagram – tu się pojawiają najciekawsze wydarzenia z naszego życia. Zdjęcia, filmy, zabawne sytuacje i przemyślenia
 3. YouTube – tutaj możesz szukać najlepszej muzyki do kawy i co ciekawszych nagrań tego co mamy do powiedzenia w cztery oczy
 4. Newsletter przy kawie – to jest moje ulubione miejsce i tu są moi ulubieni czytelnicy. Nie jest to newsletter o nowych artykułach, a raczej intymna wymiana maili o tym, co siedzi w nas głęboko. Artykuły są tylko dodatkiem do wspólnej refleksji przy kawie
 5. Ankieta czytelników bloga – bardzo ważna dla nas w kontekście nowego roku. Na wyniki czekamy do 15.01.2018 i potem nastąpi jej podsumowanie

Jeszcze raz – dziękuję, że jesteś z nami. Planujemy, by 2018 był dużo lepszy od poprzedniego. Nie dotarlibyśmy tutaj bez Ciebie 🙂

Pysznej kawy Ci życzę!


PS: opowiadam więcej o roku 2017/2018 na naszym YouTube 🙂

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się!

Paweł Tomkiel

Człowiek o milionie pomysłów, Boży wojownik, mąż, brat, przyjaciel.

Dołącz do dyskusji

Avatar Anna Nycz

I jeszcze więcej odważnych i Bożych pomysłów w Nowym Roku! Pozdrawiam serdecznie 😉

A Twoim zdaniem?

Adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybrane dla Ciebie

Pieniądze, sens życia, chęć wypełnienia sobie czasu. Co motywuje Cię do pracy?

Co byś robił gdybyś nie musiał pracować? Wiem, że musisz. Ale wyobraź sobie, że masz pod dostatkiem pieniędzy - co wtedy robisz?

Czytaj dalej

Usiądź z nami!

Cześć! Bardzo miło mi Cię poznać :) Od bardzo dawnych czasów siadałem ze swoim bratem przy kawie, kiedyś codziennie, teraz rzadziej.

Czytaj dalej

Ilu masz prawdziwych przyjaciół?

Nie wiem jak u Was, ale liczba moich znajomych na Facebooku dobija w okolicę 1000.

Czytaj dalej

Nigdy więcej wojny – historia meczu piłki nożnej na froncie pierwszej wojny światowej

To jak dzisiaj przeżywamy wigilię - w cieple i z pełnymi brzuchami - jest pragnieniem każdego, ale nie każdemu było dane.

Czytaj dalej

Jak masz na imię?

Co jakiś czas podzielimy się z Tobą refleksją przy sobotniej kawie.

Żadnego spamu, masz nasze słowo.

Dziękujemy, że tu jesteś!

Paweł i Krzysiek